منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

آیا با کاربردهای وازلین آشنایید؟

شاید وقتی صحبت از مواد آرایشی و زیبایی پوست می شود،وازلین کمتر به ذهن کسی برسد ولی در آرایش و زیبایی وازلین با خاصیت ها و کاربردهای شگفت انگیز را دست کم نگیرید. قصد داریم در این مطلب تعدادی از کاربردهای وازلین را برای شما شرح دهیم.

  1. مرطوب کننده پوست درجه غلظت وازلین باعث شده این تصور ایجاد شود که استفاده از وازلین روی صورت باعث ایجاد لکه های پوستی شده و منافذ پوست را مسدود می کند، اما این باور کاملا اشتباه است. وازلین یک ماده غیر آلرژیک و مرطوب کننده قوی است که به دلیل عدم استفاده از افزودنی های دیگر، هر فردی از کودک تا بزرگسال می تواند برای مرطوب کردن پوست خشک از آن استفاده کند. همچنین در فصول سرد سال که پوست، خشک و ترک خورده می شود بهترین راه برای حفظ رطوبت پوست استفاده از وازلین است. برای درمان خشکی پوست، توصیه می شود شب ها قبل از خواب مقداری وازلین روی پوست صورت مالیده و بگذارید تا صبح بماند.
  2.  درمان جوش های سرسیاه برای از بین بردن جوش های سرسیاه یک لایه وازلین را روی ناحیه مود نظر مالیده و به مدت 5 تا 10 دقیقه با حوله داغ آن را گرم کنید. این روش در صورتی جواب می دهد که هر بار روی ناحیه کوچکی مانند روی بینی تمرکز کنید.
  3.  برجسته کردن پوست استفاده از مقدار کمی وازلین روی استخوان گونه و ابرو به برجستگی گونه ها و زیبایی صورت کمک کرده و روشی آسان و کم هزینه برای درخشان کردن پوست می باشد.
  4.  نرم کننده پوست برای نرم کردن نواحی خشک پوست از جمله دست ها، پا، آرنج و زانو هر شب قبل از خواب مقداری وازلین روی این قسمت ها مالیده و بگذارید تا صبح بماند.
  5.  ضد پیری وازلین پمادی با خاصیت ضدپیری و ضدباکتری است که خطوط ناخوشایند، لکه های پوست و چین و چروک را کاهش می دهد.
  6.  جلوگیری از آکنه اگرچه وازلین به درمان مستقیم جوش و آکنه کمکی نمی کند اما با لایه برداری و پاکسازی خاک و آلودگی از منافذ پوستی مانع بروز جوش شده و از پوست محافظت می کند.

در فضای مجازی ما را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *