منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

8 فواید تونر برای صورت

فواید تونر برای صورت

فواید تونر برای صورت چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ ممکن است شما تونر را به عنوان یک محصول مراقبت از پوست در روتین روزانه و شبانه پوستی خود داشته باشید، اما بسیاری از افراد تنها محصولاتی مثل پاک کننده ها، مرطوب کننده ها، آبرسان ها و ماسک ها را در سبد مراقبت از پوست خود دارند. اگر از تونر استفاده نمی کنید، باید فواید تونر برای صورت را بشناسید تا هر چه زودتر برای خرید یک تونر صورت اقدام نمایید.

تونر یک پاک کننده پوست است که در مرحله دوم روتین پوستی و دقیقا بعد از شوینده یا میسلار واتر استفاده می شود. باید توجه کنید که تونر پوست نمی تواند آرایش را از صورت پاک کند. بلکه این محصول برای از بین بردن باکتری ها و آلودگی های باقی مانده کاربرد دارد تا پوست را برای دریافت مواد معدنی و مغذی آماده کند. بنابراین پس از شستشوی صورت و یا پاکسازی آن توسط میسلار واتر، سراغ تونر بروید.

مقاله پیشنهادی : تونر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

فواید تونر برای صورت

اگر نمی دانید که تونر را به روتین پوستی خود اضافه کنید یا نه، در اینجا چند دلیل مهم بیان کرده ایم که پس از مطالعه آن ها، قطعا برای خرید یک تونر اقدام خواهید کرد.

1- کوچک کردن منافذ

وقتی منافذ پوست کوچک شود، پوست صاف دیده می شود. بنابراین استفاده از تونر پوست می تواند به صاف و یکدست شدن پوست کمک کرده و بدون نیاز به کرم پودر، پنکیک و… ظاهر پوستتان شفاف و زیبا باشد.

2- محافظت از پوست در برابر عوامل محیطی

همان طور که می دانید، عوامل محیطی زیادی مثل آلودگی، شرایط آب و هوایی، استرس و… بر روی پوست تاثیرگذار است. تونر علاوه بر پاکسازی پوست، می تواند از آن در برابر این عوامل محافظت کرده و به سلامت پوستتان کمک کند.

فواید تونر برای صورت

3- سفتی پوست

تونر به صورت موقت به سفتی پوست کمک کرده و آن را جوان تر نشان می دهد. سفتی پوست باعث شفاف به نظر رسیدن آن می شود. اگر دو بار در روز از تونر استفاده کنید، بلافاصله پس از استفاده، تفاوت را احساس خواهید کرد.

4- طراوت پوست

تونر می تواند کمک کند که پوستی با طراوت داشته باشید. به ویژه اگر تونر با رایحه گل رز تهیه کنید و هر روز از آن استفاده نمایید، علاوه بر طراوت پوست، عطر خوش آن به شما احساس خوشایندی خواهد بود.

5- تسکین پوست

اگر پوستی ملتهب دارید و یا به دلیل حساسیت پوستی، دچار مشکلاتی مثل خارش، سوزش و قرمزی شده اید، می توانید از تونر برای حل این مشکلات استفاده کنید. به ویژه تونر با عصاره مواد تسکین دهنده مثل آلوئه ورا برای رفع این مسئله گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

مزایای تونر برای صورت

6- پاکسازی صورت

از جمله مهم ترین فواید تونر برای صورت، پاکسازی پوست و از بین بردن آلودگی هاست. اگر در طول روز آرایش بر روی صورت دارید و یا بیرون از منزل هستید. ابتدا با یک شوینده صورت یا میسلار واتر، پوست خود را تمیز کرده و سپس با یک تونر، باکتری ها، چربی های اضافی و آلودگی های باقی مانده را از بین ببرید.

7- جلوگیری از بروز جوش

اغلب جوش ها، به دلیل تجمیع چربی و یا ترکیب آن ها با باکتری ها ایجاد می شوند. بنابراین پاکسازی صورت و از بین بردن چربی های اضافی می تواند از بروز جوش های صورت جلوگیری کند.

8- آبرسانی پوست

تونر به طور طبیعی به افزایش رطوبت پوست کمک می کند و خاصیت آبرسانی دارد. به ویژه اگر تونری را با عصاره های آبرسان، مثل گل رز، آلوئه ورا و… تهیه کنید، خاصیت آبرسانی آن بیشتر خواهد شد.

آیا شما از تونر برای پاکسازی پوست استفاده می کنید؟ تونر چه تاثیر مثبتی بر روی پوست شما داشته و چرا آن را در روتین پوستی خود قرار داده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *