منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟ کدام محصول برای پوست شما مناسب است؟ محصولات زیادی از برندهای مختلف در بازار وجود دارد که همه آن ها نوید بخش پوستی سالم، صاف و درخشان برای شما هستند. به همین دلیل تصمیم گیری درباره خرید هر یک از این محصولات می تواند برای شما دشوار باشد.

اگر برای نرمی و لطافت پوستتان به دنبال یک محصول هستید و نمی دانید که بین آبرسان و مرطوب کننده کدام یک را انتخاب کنید، لازم است ابتدا تفاوت آبرسان و مرطوب کننده را بدانید و سپس هر یک را که برای شما مناسب تر است خریداری نمایید.

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

اگر چه هر دو محصول جهت تامین مواد مغذی و تقویت پوست استفاده می شوند اما تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد که آگاهی از آن کمک بسزایی در انتخاب محصول مورد نظر خواهد کرد.

ابتدا به صورت مختصر هر دو محصول آبرسان و مرطوب کننده را توضیح می دهیم.

آبرسان: محصولی با وظیفه جذب رطوبت از هوا و سپس تزریق آب به سلول ها برای بهبود توانایی پوست جهت جذب رطوبت و مواد مغذی است.

مرطوب کننده: مرطوب کننده ها راه خروج رطوبت از پوست را مسدود کرده و یک محافظ طبیعی برای پوست به شمار می آید. این کار باعث می شود که رطوبت پوست شما حفظ شده و باعث نرمی و لطافت پوستتان خواهد شد.

استفاده از کرم آبرسان باعث می شود احساس نرمی پوست داشته باشید، اما اگر مرطوب کننده استفاده نکنید، با تبخیر آب پوست، نرمی آن نیز از بین خواهد رفت.

از طرفی اگر پوست شما نیاز به آب داشته اما شما از مرطوب کننده استفاده کنید، ممکن است پوسته پوسته شدن و ترک پوست را از بین ببرد اما همچنان پوست نرم نخواهد بود.

اما سوال مهم این است که کدام یک برای پوست شما مناسب تر است یا به عبارتی پوست شما به آبرسان نیاز دارد یا مرطوب کننده؟ اگر به خوبی با تفاوت آبرسان و مرطوب کننده آشنا شده باشید، می توانید برای خرید یکی از آن ها تصمیم گیری کنید.

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

آبرسان بهتر است یا مرطوب کننده

قبل از هرچیز باید علاوه بر تفاوت آبرسان و مرطوب کننده، تفاوت پوست خشک و کم آب را نیز بدانید. پوست خشک فاقد چربی بوده و نوعی از انواع پوست است. اما پوست کم آب فاقد آب بوده و ممکن است هر یک از انواع پوست، به آن دچار شوند. به عنوان مثال ممکن است پوستی چرب اما کم آب داشته باشید.

اگر پوستی چرب دارید و یا چین و چروک های ریزی بر روی آن مشاهده می کنید، به این معنی است که پوست شما کم آب شده و نیاز به آبرسان دارد. به طور کلی در پوست های چرب بهتر است تنها از آبرسان استفاده شود.

اما اگر پوستی خشک دارید و روی آن ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن و نشانه های خشکی دیده می شود، احتمالا آب در لایه های پوست نمی ماند، بنابراین استفاده از یک مرطوب کننده می تواند برای حبس آب در لایه های پوست کمک کند.

همچنین در پوست های خشک می توانید ابتدا از آبرسان استفاده کنید تا به مقدار کافی آب جذب پوستتان شود و سپس با استفاده از یک مرطوب کننده آب را در لایه های پوستتان حبس کنید.

با استفاده صحیح از آبرسان و مرطوب کننده، می توانید نرمی و لطافت را به پوست خود بازگردانده و سلامت آن را حفظ نمایید. شما می توانید در وب سایت لوسرو، انواع آبرسان و مرطوب کننده ها را با عصاره های مختلف مشاهده کرده و هر یک از آن ها را خریداری نمایید. همچنین اگر پیشنهاد و یا تجربه ای برای استفاده از آبرسان و مرطوب کننده دارید، می توانید در قسمت دیدگاه ها بیان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *