منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

تفاوت میسلار واتر و تونر چیست؟

تفاوت میسلار واتر و تونر چیست

تفاوت میسلار واتر و تونر چیست؟  همان طور که می دانید اولین و مهم ترین مرحله در هر روتین پوستی، پاک کردن پوست است که با این کار پوستتان را برای جذب محصولات مراقبت از پوست آماده می کنید. گاهی استفاده از مواد شوینده را برای پاک کردن صورت انتخاب می کنید، اما ممکن است محصولات پاک سازی پوست، بدون نیاز به آبکشی، جهت استفاده در برخی مواقع مثل مهمانی و مسافرت انتخاب بهتری باشد.

با استفاده از دو محصول میسلار واتر و تونر می توانید بدون نیاز به آبکشی پوست خود را به خوبی از آلودگی ها تمیز کرده و آرایش را از صورتتان پاک نمایید. اما چه تفاوتی بین این دو محصول وجود دارد؟ کدام یک گزینه مناسب تری است؟

برای اینکه بتوانید بین این دو نوع پاک کننده، یکی را انتخاب کنید. ابتدا باید بدانید تفاوت میسلار واتر و تونر چیست

تفاوت میسلار واتر و تونر چیست

قبل از هرچیز ابتدا درباره هر یک از این دو محصول توضیح می دهیم تا آن ها را بشناسید.

میسلارواتر چیست؟

میسلار واتر یک ماده پاک کننده است که از ترکیب آب و روغن تشکیل شده که می تواند تمام آلودگی های پوست از جمله مواد آرایشی، آلودگی های محیطی و… را از بین ببرد. میسلار واتر دارای یک فرمولاسیون سالم است که در آن قطرات روغن در آب نرم معلق بوده و پس از استفاده، هیچ گونه آلودگی بر روی پوست به جا نمی گذارد؛ به طوری که تمام محصولات ضد آب را نیز از روی پوست پاکسازی می کند.

این محصول حاوی الکل نیست و یک پاک کننده بسیار ملایم است و برخی از آن ها با توجه به ترکیباتش خاصیت آبرسانی نیز دارد. تمام فوایدی که ذکر شد و عدم نیاز به آبکشی میسلار واتر، باعث شده تا به یکی از محصولات پر طرفدار مراقبت از پوست تبدیل شود.

مطلب پیشنهادی : میسلار واتر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

تفاوت میسلار واتر و تونر

تونر چیست؟

تونر در واقع یک پاک کننده آرایش نیست و مرحله دوم روتین پوستی است که بعد از تمیز کردن صورت با پاک کننده (شوینده صورت یا میسلار واتر) استفاده می شود. این محصول ترکیبی از آب و مواد مفید مثل آنتی اکسیدان ها، اسیدها یا گلیسیرین است. مهم ترین وظیفه تونرها، حفظ و بازیابی سطح PH پوست است. چرا که استفاده از شوینده ها، تعادل پوست را به هم زده و آن را قلیایی می کنند.

به طور کلی تونر در پاکسازی کامل پوست و از بین بردن هرگونه آلودگی و باکتری ها کمک می کند و حتی خاصیت آبرسانی دارد.

میسلار واتر بهتر است یا تونر؟

با توجه به تعریف هر از این پاک کننده ها، اکنون می دانید که هر یک از این محصولات برای هدف خاصی تهیه شده اند. بنابراین این دو با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. میسلار واتر یک پاک کننده ملایم برای پاک کردن آرایش، آلودگی و چربی از روی پوست و تمیز و مرطوب کردن آن است. اما تونر جهت متعادل سازی پوست و PH آن استفاده می شود.

بنابراین نمی توان گفت کدام یک از این محصولات گزینه بهتری هستند. بلکه حتی می توان از هر دو محصول در روتین مراقبت از پوست روزانه خود استفاده نمایید. به این صورت که ابتدا با استفاده از میسلار واتر آرایش و آلودگی های پوست را از بین برده و سپس با استفاده از تونر، باکتری ها و آلودگی های باقی مانده را پاک کنید.

فرق میسلار واتر و تونر چیست

اگر می خواهید فقط یکی از این محصولات را در سبد مراقبت از پوست خود قرار دهید، باید بدانید که نمی توان تونر را جایگزین میسلار واتر کرد. چرا که تونر به اندازه کافی نمی تواند آلودگی ها را از روی پوست پاک کند. بنابراین حذف تونر گزینه بهتری خواهد بود.

نظر شما درباره تفاوت میسلار واتر و تونر چیست؟ به نظرتان به کار بردن یکی از این محصولات در روتین روزانه کافی است؟ نظرات خود را در همین صفحه و در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *