منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

بهترین ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست

ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست

ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست و ژل ضدعفونی کننده دست، باید شامل چه موادی باشد و بهترین آن ها کدام است؟ ضد عفونی کننده ها امروزه در زندگی ما نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. یعنی اگر ضدعفونی کننده ها به ویژه ضدعفونی کننده های دست در دسترس نباشند ممکن است جان انسان به خطر بیفتند. ضد عفونی کننده های دست در تعیین سلامت ما نقش مهمی را ایفا می کنند. ضدعفونی کننده ها انواع مختلفی دارند که برای دست و سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. با ما همراه باشید تا شما را با بهترین ترکیبات ضدعفونی کننده دست آشنا کنیم.

ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست

ضدعفونی کننده های دست شیمیایی هستند و دو نوع از آنها در بازار وجود دارد. قطعا هنگام خرید از شما سوال می شود که ضدعفونی کننده با الکل با بدون الکل نیاز دارید که این انتخاب بستگی به نیاز شما برای رفع مشکلتان دارد. ضدعفونی کننده ایی که حاوی الکل است معمولا از 60 درصد تا 95 درصد محلول الکلی است. این نوع از ضدعفونی کننده ها دارای اتانول یا پروپانول هستند. از سوی دیگر، ضدعفونی کننده های بدون الکل تنها حاوی بنزالکونیم کلرید هستند و بیشتر برای رفع میکروب ها مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از ضدعفونی کننده های دست حاوی گلیسیرین هستند که خاصیت نرم کنندگی و خوشبو کردن دست را دارند.

ویژگی های محلول ضدعفونی کننده موثر

ضدعفونی کننده های دست در انواع مختلف مانند ژل، مایع، یا کف هستند. استفاده از ضدعفونی کننده ها همیشه پیشنهاد نمی شود زیرا استفاده مکرر از آنها باعث آسیب رسیدن به پوست دست ها می شود. نقش تمام ضدعفونی کننده ها از بین بردن ویروس ها و عفونت های بیماری زا است. اما برخی از ضدعفونی کننده ها آسیب بیشتری نسبت به بقیه برای پوست ایجاد می کنند. برخی از آنها عملکرد بهتری برای از بین بردن موارد بیماری زا دارند و برخی دیگر، مناسب هر نوع پوستی نیستند.

بهترین محلول ضدعفونی کننده دست ایرانی

عملکرد ضدعفونی کننده دست

عملکرد و کارایی ضدعفونی کننده های دست بستگی به عوامل زیادی دارد. معرف ضدعفونی کننده ها، میزان مصرف آنها، تکرار مصرف ضدعفونی کننده ها، و حساس بودن پوست به آن ها تاثیر بسزایی در عملکردشان دارد.

اگر ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست که حاوی الکل است استفاده می کنید، اجازه دهید ضدعفونی کننده ایی که به پوست دست مالیده اید یا با اسپری پاشیده اید به مدت 30 ثانیه در هوا بماند تا خشک شود. در این صورت است که تمامی ویروس ها، میکروب ها، و قارچ ها را از بین می برد.

معرفی بهترین ترکیبات ضدعفونی کننده دست

بهترین ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست، الکل صنعتی است. الکل صنعتی بیشترین نقش را در از بین بردن تقریبا کامل باکتری و میکروب دارد. الکل صنعتی حاوی اتانول و پروپانول است که مناسب پوست دست است. الکل صنعتی به عنوان جزئی از ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست ساختار پروتئین باکتری ها را از بین می برد. اگر الکل حاوی آب نباشد عملکرد آن برای رفع میکروب ها ضعیف است. به همین دلیل، بهترین محلول و ژل ضدعفونی کننده دست حاوی چندین درصد آب و ترکیبات دیگر است.

البته ناگفته نماند که الکل صنعتی باعث خشک شدن پوست دست می شود و اگر پس از مصرف آن نرم کننده یا مرطوب کننده استفاده نکنید، پوست دست شما با گذشت زمان دچار ترک می شود و دردناک است. بنابراین از الکل 100 درصد پرهیز کنید و سعی کنید از الکل هایی استفاده کنید که مواد دیگر را مانند گلیسیرین در برداشته باشد. الکل حاوی گلیسیرین خاصیت نرم کنندگی بالایی دارید و همیشه مورد توجه خانم ها بوده است. گلیسرین بوی خوشی را نیز به دستان شما می دهد.

معرفی اتانول 70

بررسی ها نشان داده است که بهترین ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست، حاوی 70 درصد اتانول است. این نوع ضدعفونی کننده در مدت زمان 60 ثانیه  اثر می کند و ویروس را از بین می برد. اتانول 70 درصد بهترین گزینه برای ضدعفونی کردن دست ها می باشد. بررسی ها نشان داده است که اتانول 70 درصد اثربخشی بیشتر و سریع تری در تغییر دادن پروتئین میکروب ها و ترکیب آنها با چربی دارد، که در نهایت به از بین بردن آنها منجر می شود. اگر درصد الکل بیشتر از 70 باشد، کارایی آن کمتر می شود. بنابراین، بهترین ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست الکل خالص نیست، بلکه حاوی مواد دیگر از جمله آب می باشد.

اگر الکل شما 96 درصد است به راحتی می توانید آن را  به 70 درصد تبدیل کند. برای این کار سه پیمانه از الکل را با یک پیمانه آب ترکیب کنید.

راه های تشخیص ضدعفونی کننده دست مناسب

ضدعفونی کننده دست باید دارای تاییدیه وزارت بهداشت باشد. ای نوع ضدعفونی کننده باید قابلیت از بین بردن میکروب، قارچ و بوی بد را داشته باشد، در غیر این صورت نمی تواند نقش خود را به عنوان یک ضدعفونی کننده به خوبی و با کیفیت بالا ایفا کند.

بهترین ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست

اثر بخشی ضدعفونی کننده دست تحت تاثیر چیست؟

 ضدعفونی کننده ها از انتقال بیماری و ویروس جلوگیری می کند و سرعت اثر بخشی بسیار بالایی دارد. ترکیبات محلول ضدعفونی کننده دست نباید حاوی سم یا مواد مشابه آن باشد که برای سلامتی ما خطرناک هستند. از سوی دیگر، ضدعفونی کننده دست نباید دارای رنگ و بوی خاصی باشد. ضدعفونی کننده های دست از آنجا که ممکن است همه جا همراه ما باشند، نباید خطری برای سلامتی ما ایجاد کنند یا قابلیت اشتعال داشته باشند.

در نظر داشته باشید که ضدعفونی کننده ها تنها برای استعمال خارجی هستند و توصیه می شود که از تماس آنها چشم و دهان خودداری شود. گاهی اثربخشی دو مواد ضدعفونی کننده با هم ضعیف می شود و حتی ممکن است که از بین برود. از غلظت ضدعفونی کننده ایی که خریداری می کنید مطمئن شوید. گاهی غلظت بالا غلط انداز است و ممکن است به رشد ویروس و باکتری منجر شود.

نکات مهم در خرید محلول یا ژل ضدعفونی کننده

هنگام خرید ضدعفونی کننده دست غیرالکلی به تاریخ انقضا دقت کنید. محلولی مناسب است که یک سال دیگر تا تاریخ انقضای آن باقی باشد. محصولی که خریداری می کنید باید دارای درب و پوشش قوی باشد. اگر محصول از پوشش ضعیفی برخوردار باشد، ممکن است با گذر زمان خاصیت خود را از دست بدهد و شما متوجه عدم اثربخشی این محصول نشود. در این صورت است که سلامتی شما ناخواسته به خطر انداخته می شود.

اکنون که با انواع ضدعفونی کننده های دست و ویژگی های آنها آشنا شده اید، ما به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید محصولات ضدعفونی کننده به قسمت محصولات ضدعفونی کننده در سایت لوسرو مراجعه کرده و یک محصول که برای شما مناسب است، خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *