منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

بهترین شوینده صورت برای پوست خشک

بهترین شوینده صورت برای پوست خشک

بهترین شوینده صورت برای پوست خشک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ همان طور که می دانید تفاوت زیادی بین پوست خشک و پوست چرب وجود دارد که محصولات مراقبت از پوست و آرایشی و بهداشتی زیادی برای هر یک از آن ها تولید شده است. هر فرد باید با نوع پوست خود آشنا بوده و محصولات مناسب را برای مراقبت از پوست و جلوگیری از مشکلات پوستی خریداری کند.

شوینده صورت نیز یکی از محصولات مهمی است که به طور مستقیم با میزان رطوبت و چربی پوست ارتباط داشته و انتخاب صحیح آن می تواند به سلامت و زیبایی پوستتان کمک کند.

اگر می خواهید درباره نوع پوست صورتتان اطمینان داشته و در خرید محصولات مورد نظرتان مردد نباشید، می توانید به مقاله چگونگی تشخیص نوع پوست صورت مراجعه کرده و از روش بیان شده در آن استفاده نمایید.

ویژگی های بهترین شوینده صورت برای پوست خشک

هر فردی در هر سنی ممکن است خشکی پوست را تجربه کند. خشکی پوست به دلیل از دست رفتن بیش از حد آب یا چربی های طبیعی پوست ایجاد می شود. کمبود رطوبت موجود در هوا، صابون ها و شوینده های ناملایم، محصولات مراقبت از پوست نامرغوب، واکنش دارویی و ژنتیک از جمله عواملی هستند که منجر به کاهش آب و چربی پوست شده و در نتیجه آن را خشک می کنند.

اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک به طور طبیعی توسط بدن تولید شده و در پوست وجود دارد. وظیفه آن جذب و حفظ رطوبت در لایه های پوست می باشد. بنابراین اگر پوست خشکی دارید، احتمالا مقدار اسید هیالورونیک پوست شما به اندازه کافی نیست. برای حل این مشکل باید از محصولات مراقبت پوست که حاوی هیالورونیک اسید هستند، استفاده نمایید.

هنگام خرید بهترین شوینده صورت برای پوست خشک، به ترکیبات آن توجه کنید که حتما حاوی هیالورونیک اسید باشد، تا رطوبت در پوستتان جذب شده و ماندگار شود.

بهترین شوینده صورت پوست خشک

سرامید

سرامید، لیپیدهایی هستند که بین سلول های پوستی قرار می گیرند تا سد پوست را تقویت کرده و مانند یک سد به حفظ رطوبت پوست کمک کند. در واقع اگر سلول های پوستی را مانند آجر های یک ساختمان در نظر بگیریم، سرامیدها ملات این آجر ها بوده و آن ها را کنار یکدیگر نگه می دارند.

سرامیدها همچنین از سطح پوست در برابر عوامل محیطی مثل آلودگی ها، محافظت می کند. اگر سرامید ها به اندازه کافی در پوست وجود نداشته باشند، سطح پوست دچار مشکلاتی مثل خشکی، خارش، سوزش و… خواهد شد. بنابراین پوست خود را با یک شوینده مناسب که حاوی سرامیدها است، شسته تا رطوبت در آن حفظ شود.

حاوی اسیدهای چرب

بهترین شوینده صورت برای پوست خشک، شوینده ای است که حاوی اسیدهای چرب بوده و علاوه بر پاک کردن و از بین بردن آلودگی های پوستی، یک لایه نازک رطوبت بر روی پوست باقی می ماند که به نرمی پوست کمک خواهد کرد.

شوینده فاقد الکل و عطر

از آنجا که پوست های خشک، بسیار شکننده و حساس هستند، باید از محصولاتی برای مراقبت از آن ها استفاده کرد که به نرمی آن ها کمک کرده و از ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن ها جلوگیری شود. محصولات دارای الکل و عطر برای بسیاری از پوست ها، حساسیت زا هستند. به همین دلیل بهتر است از شوینده های دارای الکل و یا عطر استفاده نکنید.

توجه به عصاره ها

اگر به دنبال بهترین شوینده صورت برای پوست خشک هستید، باید به عصاره آن ها نیز توجه کنید. عصاره های آبرسان مثل آلوئه ورا و عصاره های بر پایه روغن مثل آووکادو، روغن بادام و… برای پوست شما مناسب هستند. از شوینده هایی که خاصیت لایه برداری دارند، اجتناب کنید. چرا که ممکن است خشکی پوست شما را افزایش دهد.

با یک بار استفاده از شوینده صورت، متوجه خواهید شد که محصول مورد نظرتان برای پوست شما مناسب است یا خیر! بنابراین اگر پس از استفاده از یک شوینده صورت، احساس خشکی بر روی پوست احساس نکردید، این محصول برای شما مناسب است و می توانید از آن همیشه در سبد محصولات مراقبت از پوستتان داشته باشید.

شما از چه شوینده ای برای پاکسازی پوستتان استفاده می کنید؟ به نظرتان بهترین شوینده صورت برای پوست خشک چه ویژگی هایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *