منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

طرز استفاده روغن آرگان برای مو

طرز استفاده از روغن آرگان برای مو

طرز استفاده روغن آرگان برای مو چگونه است؟ برای اینکه این محصول بیشتری اثرگذاری را در موهای شما داشته باشد، باید چگونه از آن استفاده کنید؟ روغن آرگان یک محثصول طبیعی و همه کاره است که از درخت آرگان مراکش گرفته شده و برای بهبود سلامت پوست و مو بسیار مفید است. این روغن خواص فراوانی برای پوست سر، ریشه و ساقه مو دارد که با استفاده مرتب از آن می توانید شاهد نتیجه دلخواه بر روی موهایتان باشید.

پیشنهاد می کنم اگر درباره فواید این روغن آگاهی ندارید، قبلا از اینکه ادامه مطلب را بخوانید، ابتدا درباره خواص روغن آرگان برای مو اطلاعات کافی داشته و سپس برای خرید و استفاده از آن اقدام نمایید.

در این صفحه طرز استفاده روغن آرگان برای مو را توضیح می دهیم، اگر به تازگی تصمیم گرفته اید از روغن آرگان برای تقویت موهایتان استفاده کنید، این مطلب را مطالعه کرده و نحوه استفاده از این روغن همه کاره را به خاطر بسپارید.

طرز استفاده روغن آرگان برای مو

با استفاده از روشی که در ادامه معرفی می کنیم، می توانید به خوبی همه قسمت های مو را به روغن آرگان آغشته کنید.

روغن آرگان طبیعی و خالص

1- در مرحله اول باید با توجه به حجم موهای خود، مقدار 2 تا 5 قطره از روغن آرگان را در دست خود ریخته و سپس انگشتان دو دست خود را به یکدیگر بمالید تا روغن در دست شما گرم و پخش شود. به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد روغن آرگان باعث می شود احساس چربی و سنگینی بر روی موهایتان داشته باشید.

2- زمانی که موهای خود را شسته اید و هنوز مقداری رطوبت بر روی آن مانده است، با انگشتان آغشته به روغن آرگان، موهایتان را شانه بزنید تا محصول به همه قسمت ها پخش شده و در تارهای مو نفوذ کند. توجه کنید که از قسمت پایین مو شروع کرده و به سمت ریشه حرکت کنید. از آنجا که موهای شما تازه شسته شده و تمیز است، روغن آرگان جایگزین روغن طبیعی موها شده و باعث درخشندگی و نرمی موهایتان خواهد شد. اگر موهای فری دارید، استفاده بیشتر از روغن آرگان باعث صاف شدن آن شده و استفاده مقدار کمی از آن حالت موها را حفظ می کند.

طرز استفاده روغن آرگان برای مو

3- اگر روغن روی انگشتان شما از بین رفته، دو قطره روغن روی آن ها بریزید و دوباره آن ها را روی یکدیگر بمالید تا به خوبی پخش شود. سپس پوست سر خود را با انگشتانتان به خوبی ماساژ دهید تا روغن آرگان به ریشه مو و پوست سر نفوذ کند. این کار باعث از بین رفتن شوره و جلوگیری از پوسته پوسته شدن سر می شود و ریشه موها را تقویت می کند.

در آخر باید بدانید که اگر موهای چربی دارید، بهتر است از این روغن برای پوست سر استفاده نکنید و فاصله دو سانتی متری از پوست را در نظر بگیرید. استفاده از روغن آرگان برای مو، دو یا سه بار در هفته کافی است. اما اگر موهای خشک و شکننده ای دارید، می توانید دفعات بیشتری از آن استفاده نمایید.

ماسک موی روغن آرگان

همانطور که می دانید از روغن آرگان به عنوان عصاره در بسیاری از محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست و مو استفاده می شود. ماسک موی روغن آرگان نیز یکی از این محصولات است. طرز استفاده روغن آرگان برای مو، به عنوان یک ماسک به شکل زیر است:

1- در ابتدا با توجه به حجم و بلندی موهایتان، بین 6 تا 8 قطره (اگر موهای کوتاهی دارید، 2 تا  4 قطره) از ماسک را روی دست خورد ریخته و دستانتان را به یکدیگر بمالید تا به طور کامل روغن در آن ها پخش شود. سپس با استفاده از انگشتان و کف دستان خود، موها را به آرامی ماساژ دهید. انگشتان شما می توانند مانند یک شانه عمل کرده و لایه های مختلف موها را چرب کنند.

2- با استفاده از یک شانه، موها را شانه بزنید تا ماسک روغن آرگان به خوبی در همه قسمت ها پخش شده و به تارهای مو نفوذ کند.

نحوه استفاده از روغن آرگان برای مو

3- موها را جمع کرده و با استفاده از یک کلاه بپوشانید. قرار دادن موها در کلاه باعث حفظ گرما می شود و از آنجا که گرما باعث فعال شدن ترکیبات روغن می شود، اثر گذاری و نفوذ آن در مو بیشتر خواهد شد.

4- بهتر است اجازه بدهید یک شب روغن بر روی موهای شما و در زیر کلاه بماند و صبح روز بعد موهای خود را با یک شامپو بشویید و اگر موهای حساس و خشکی دارید از یک نرم کننده استفاده کنید. حداقل زمانی که باید ماسک را بر روی موها نگه دارید، 30 دقیقه است، اما هر قدر زمان ماندگاری ماسک بر روی موها بیشتر باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

استفاده از ماسک روغن آرگان بین 2 تا 4 مرتبه در ماه کافی است. اگر موهای آسیب دیده، خشک و شکننده ای دارید، هفته ای یک بار و اگر موهای چربی دارید، هر دو هفته یک بار استفاده از ماسک را تکرار کنید.

روغن آرگان یک آبرسان و مرطوب کننده عالی برای پوست شما خواهد بود که برای تقویت ریشه و ساقه مو، بهبود خشکی و شکنندگی ساقه مو بسیار مفید است. نظر شما درباره ظرز استفاده روغن آرگان برای مو چیست؟ چه تجربه ای از استفاده این محصول دارید، نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *