منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

نحوه استفاده صحیح از تونر چگونه است؟

نحوه استفاده صحیح از تونر

اطلاع از استفاده صحیح از تونر می تواند به سلامت پوست شما کمک کند. مدت ها قبل تونر فقط برای پوست چرب استفاده می شد، اما اکنون تونر های مختلفی برای انواع پوست، تولید شده که صرف نظر از نوع پوستتان می توانید از آن برای پاکسازی کامل پوست استفاده نمایید. در واقع تونرها به بخش مهمی از روتین های پوستی تبدیل شده اند، کافی است تونر مناسب با پوست خود را بیابید.

تونر صورت در روتین پوستی دقیقا بعد از شوینده صورت و یا میسلار واتر و قبل از مرطوب کننده و آبرسان مورد استفاده قرار می گیرد تا PH پوست را که بر اثر استفاده از شوینده قلیایی شده، متعادل سازد. قبلا توضیح داده ایم که تونر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ اما در این مطلب استفاده صحیح از تونر را آموزش می دهیم تا بیشتری تاثیر را بر روی پوست شما داشته باشد.

نحوه استفاده صحیح از تونر

خوشبختانه استفاده از تونر بسیار ساده بوده و یکی از مراحل بسیار راحت در روتین های پوستی است. در واقع مدت زمانی که صرف استفاده از تونر می کنید، در مقابل میزان سلامتی و شادابی که به پوست شما اضافه می شود، ناچیز است. پس برای اینکه نحوه استفاده صحیح از تونر را یاد بگیرید و بتوانید در کمترین زمان ممکن صورت خود را از هر گونه باکتری و چربی اضافی پاک نمایید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

همان طور که گفته شد، پس از شستشوی صورت و یا پاک کردن آن با میسلار واتر، زمانی که هیچ گونه مواد آرایشی بر روی پوست دیده نمی شود، باید تونر را برای از بین بردن باکتری ها و چربی های اضافه استفاده کنید.

تکه ای پنبه و یا یک پد پنبه ای را به تونر آغشته کنید و آن را بر روی تمام قسمت های پوست صورت، گردن و حتی در صورت لزوم سینه بکشید. همچنین می توانید چند قطره تونر را بر روی دستانتان ریخته و به آرامی بر روی پوستتان ماساژ دهید.

استفاده صحیح از تونر

می توانید دو یا سه مرتبه پنبه یا پد را عوض کنید و از یک پد جدید برای پاکسازی پوست توسط تونر استفاده نمایید. این کار به تمیزی بیشتر پوستتان کمک خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی : نحوه استفاده از میسلار واتر چگونه است؟

زمان استفاده از تونر

بهترین زمان استفاده صحیح از تونر، دو مرتبه در شبانه روز و دقیقا در بین مراحل روتین های مراقبت از پوست روزانه و شبانه می باشد. اگر پوست چربی دارید، می توانید دو بار در روز این محصول پاک کننده استفاده نمایید.

اما اگر پوستتان خشک و یا تحریک پذیر است، یک مرتبه پاکسازی صورت در شبانه روز توسط تونر کافی است. استفاده از تونر قبل از خواب اهمیت بیشتری دارد تا زمانی که خواب هستید و پوست به ترشح چربی ادامه می دهد، از تجمع چربی ها و باکتری ها جلوگیری شده و مانع بروز جوش شود. بنابراین اگر می خواهید تنها یک بار از تونر در شبانه روز استفاده کنید، زمان آن را شب و قبل از خواب در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید اغلب تونرها برای پوست های چرب تولید شده اند، بنابراین اگر پوستی خشک دارید و تونر مناسب پوستتان را تهیه نکرده اید، از تونر مناسب پوست چرب کمتر استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید هر دو روز یک مرتبه از تونر مناسب پوست چرب برای پوست های خشک استفاده نمایید.

شما تونر را در روتین مراقبت از پوست خود قرار داده اید؟ به نظرتان اهمیت استفاده از این محصول بهداشتی چقدر است و آیا محصول جایگزینی برای آن وجود دارد؟ تجربه خود را از به کار بردن تونر در روتین های پوستی در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *