منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

نحوه استفاده از رژگونه مایع برای آرایش طبیعی

نحوه استفاده از رژگونه مایع

آیا نحوه استفاده از رژگونه مایع را می دانید؟ اگر طرفدار رژگونه مایع هستید و استفاده از آن را به رژگونه های پودری ترجیح می دهید، باید طرز صحیح استفاده آن را بدانید تا به بهترین شکل رژگونه را بر روی گونه هایتان نمایش دهید.

رژگونه یکی از اقلام آرایشی است که می تواند زیبایی ظاهری شما را توسط درخششی طبیعی بر روی گونه ها بیشتر کند.

نحوه استفاده از رژگونه مایع

در مطالب قبلی انواع رژگونه های آرایشی را معرفی کرده و توضیح دادیم رژگونه مایع یکی از انواع پرطرفدار آن است. اما مسئله مهم نحوه استفاده از رژگونه مایع است تا بهترین نتیجه را در چهره خود دریافت کنید. برای اینکه که این کار را به درستی انجام دهید، از روش زیر استفاده کنید.

زیرساز صحبح آرایش

کرم پودر، پنکیک، کانتور و لوازمی از این قبیل که به عنوان زیر ساز آرایش استفاده می شوند، تمام لکه ها، جوش ها و سایر مشکلات پوستی را پوشانده و پوستی صاف و یکدست برای آرایش آماده می کند. پس ابتدا باید از یک مرطوب کننده برای رطوبت رسانی و شادابی پوست استفاده کرده و سپس از کرم پودر، پنکیک و کانتور برای یکدست سازی پوست استفاده نمایید. کانسیلر نیز می تواند مشکلات پوستی در اطراف چشم را رفع کند تا بتوانید از رژگونه در آن قسمت نیز به راحتی استفاده نمایید.

استفاده از انگشتان به جای براش

برای استفاده از رژگونه مایع نیازی به پد یا براش آرایشی نیست، به ویژه اگر به تازگی رژگونه مایع تهیه کرده اید و در استفاده آن حرفه ای نیستید، استفاده از انگشت به جای پد به شما پیشنهاد می شود. هنگامی که رژگونه مایع را توسط انگشتانتان می زنید، گرمای انگشت به ذوب شدن رژگونه کمک کرده و باعث می شود به خوبی روی پوست نشسته و ظاهری طبیعی به آرایشتان بدهد.

اگر می خواهید برای این کار از براش استفاده کنید، یک براش با موهای نرم و ریز انتخاب مناسبی خواهد بود.

نحوه استفاده از رژگونه مایع

نحوه استفاده از رژگونه مایع با انگشت

رژگونه مایع را نباید به صورت مستقیم بر روی پوست بزنید، چرا که پخش کردن آن روی همه قسمت ها به صورت یکسان، دشوار خواهد شد. کافی است مقدار کمی از رژگونه را روی پشت دست بزنید و آن را پخش کنید. سپس چندین بار انگشت خود را بر روی رژگونه پشت دستتان زده و مقداری از آن بر روی گونه ها قرار دهید. با حرکت آرام دست و به صورت دایره ای آن را بر روی پوست پخش کرده و در نهایت با ضربات آرام انگشت آن را به قسمت های دیگر هدایت کنید.

توجه کنید که طرز زدن رژگونه با توجه به فرم های مختلف صورت (گرد، کشیده، مربع و…) متفاوت است و باید نکات مهمی را برای داشتن یک رژگونه طبیعی و مناسب چهره خود رعایت کنید.

به هیچ وجه با ماساژ محکم و فشار انگشتان سعی نکنید رژگونه را پخش کنید، بلکه همان طور که گفته شد این کار را به آرامی و با ضربه های ریز و آرام انگشت به گونه ها انجام دهید. اگر مقدار زیادی رژگونه بر روی صورتتان می بینید که به نظر پر رنگ و غیر طبیعی می رسد، به جای اینکه سعی کنید با کشیدن انگشتان، پنبه، پد و… آن را کم رنگ کنید، با استفاده از یک پد یا براش، مقدار کمی پنکیک بر روی آن بزنید و در صورت نیاز دوباره رژگونه بزنید.

برای جلوگیری از پر رنگ شدن و ظاهر غیر طبیعی آرایش، بهتر است مقدار بسیار کمی از رژگونه مایع بردارید و در صورت نیاز آن را بیشتر کنید. برداشتن یک باره مقدار زیادی رژگونه و زدن آن به صورت، نتیجه طبیعی نخواهد داشت.

به یاد داشته باشید که نباید رژگونه را به یک باره در جهت دلخواه بزنید، بلکه آن را در قسمت رژگونه پخش کرده و سپس به نرمی به جهت دلخواه حرکت دهید. نکته دیگری که باید درباره رژگونه مایع بدانید این است که، این نوع رژگونه برای پوست های چرب مناسب نبوده و بهتر است برای پوست های خشک از آن استفاده شود. رزگونه های پودری برای پوست های چرب گزینه بهتری هستند.

شما تا کنون از رژگونه مایع استفاده کرده اید؟ به نظرتان نحوه استفاده از رژگونه مایع چگونه باید باشد تا چهره ای طبیعی و زیبا داشته باشید. تجربیات خود را در این باره در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *