منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب در 6 نکته مهم

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب چگونه است؟ ضد آفتاب یکی از محصولات مراقبتی و آرایشی است که استفاده از آن می تواند از تغییر رنگ پوست، ایجاد چروک های ریز و پیری زودرس پوست جلوگیری کند و در مقابل عدم استفاده از آن می تواند آسیب های جدی به پوست وارد کند. نکته مهم این است که تنها استفاده از کرم های ضد آفتاب کافی نیست بلکه باید بدانید نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب چگونه است و با استفاده از روش صحیح، از این محصول مراقبتی پوست استفاده نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب

ضد آفتاب ها وظیفه محافظت از پوست در برابر اشعه UV را دارند. اشعه UV به دو نوع UVA و UVB تقسیم شده که UVA اشعه هایی است که پس از جذب پوست موجب پیری آن شده و UVB باعث آفتاب سوختگی و تغییر رنگ پوست خواهد شد.

علاوه بر اینکه نوع ضد آفتاب در اثرگذاری آن مسئله بسیار مهمی است، نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب نیز تاثیر بسزایی در این موضوع دارد. برای اینکه یک ضد آفتاب بیشترین اثرگذاری را داشته باشد، باید هنگام استفاده از آن به چند نکته مهم که در ادامه بیان می کنیم، توجه کنید.

زمان استفاده از کرم ضد آفتاب

بهتر است کرم ضد آفتاب را 20 تا 30 دقیقه قبل از اینکه از منزل خارج شوید، استفاده نمایید. این کار باعث می شود کرم به خوبی جذب پوست شده و با تعریق از روی پوست صورتتان پاک نشود.

فرقی نمی کند در چه فصلی از سال هستیم، به یاد داشته باشید حتی در زمستان هم باید از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

مقدار ضد آفتاب

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب ، به مقدار کرمی که به کار می برید نیز بستگی دارد. تنها برای صورت خود، باید حداقل به اندازه دو بند انگشت، کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اگر در سایر قسمت های بدن نیز نیاز به کرم ضد آفتاب دارید، باید به همان نسبت، مقدار کرم بیشتری به کار ببرید.

تمدید ضد آفتاب

بهتر است در طول روز هر دو ساعت یک بار، ضد آفتاب خود را تمدید کنید. بعد از ورزش های سنگین و شنا، باید دوباره از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. چرا که تعریق و آب ممکن است تاثیر آن را از بین برده یا کم کند. بنابراین نباید به یک بار ضد آفتاب در طول روز و قبل از خروج از منزل اکتفا کنید. با توجه به میزان تعریق، نوع فعالیت ها و… دوباره پوست خود را با مقداری ضد آفتاب بپوشانید.

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب

پوشش کامل پوست

از مقدار کافی کرم ضد آفتاب استفاده کنید و پوست خود را به طور کامل با آن پوشش دهید. استفاده از مقدار کم ضد آفتاب ممکن است اثرگذاری کافی برای جلوگیری از اشعه های مضر آفتاب را نداشته باشد.

تمام قسمت هایی از بدن را که در معرض نور خورشید هستند به خوبی با کرم ضد آفتاب پوشش دهید. دست ها، گردن، پشت گوش ها و… از جمله قسمت هایی هستند که باید به خوبی توسط کرم ضد آفتاب پوشش داده شوند.

همچنین بخوانید : خواص وازلین برای پوست صورت

انتخاب ضد آفتاب مناسب

ضد آفتابی که استفاده می کنید باید مناسب آب و هوای محل سکونت شما بوده و قدرت کافی برای محافظت از پوست در برابر آفتاب و اشعه های مضر را داشته باشد. هر نوع ضد آفتاب برای پوست شما مناسب نیست و باید بهترین ضد آفتاب را خریداری نمایید.

عدم استفاده در اطراف چشم

از کرم های ضد آفتاب نباید در اطراف چشم استفاده شود. اما به این معنی نیست که پوست اطراف چشم نیازی به ضد آفتاب ندارد، بلکه باید در اطراف چشم، از کرم ضد آفتاب دور چشم استفاده نمایید.

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از اکسسوری های آفتاب گیر

علاوه بر نحوه صحیح استفاده از ضد آفتابف به کار بردن برخی اکسسوری های آفتاب گیر نیز می تواند به سلامت پوست شما کمک کند. اگرچه کرم های ضدآفتاب وظیفه محافظت از پوست در برابر نور خورشید را بر عهده دارند، اما استفاده از برخی اکسسوری های آفتاب گیر، مثل کلاه آفتاب گیر، عینک آفتابی، چتر آفتاب گیر و… نیز می تواند از مقدار زیادی اشعه ها UV جلوگیری کند.

شما چگونه از ضد آفتاب استفاده می کنید؟ آیا به طور مداوم، کرم پودر خود را تمدید می کنید؟ به نظرتان اثربخشی ضد آفتاب در چه صورت بیشتر خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *