منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

چگونه ضدعفونی کننده خانگی بسازیم؟

ساخت ضدعفونی کننده خانگی

سال هاست که ضد عفونی کننده ها، توسط عموم مردم برای زدودن آلودگی های مختلف از جمله میکروب، ویروس، باکتری، قارچ و… استفاده می شود. اما با شیوع و گسترش ویروس کرونا، استفاده از این مواد بیشتر شده است.به دلیل افزایش کاربرد و استفاده از ضدعفونی کننده ها، تقاضا و خرید آن ها نیز بیشتر شده است. ساخت ضدعفونی کننده خانگی، باعث کم شدن هزینه ها و در دسترس بودن همیشگی آن است. اما چگونه ضدعفونی کننده خانگی بسازیم؟

اگر شما هم از خرید مکرر ضد عفونی کننده ها خسته شده اید، کافی است یک بار مواد لازم برای ساخت ضدعفونی کننده خانگی را تهیه کرده و پس از هر بار تمام شدن آن، برای ساخت مجدد اقدام نمایید.

چگونه ضدعفونی کننده خانگی بسازیم؟

اگرچه شستن دست ها، احساس خوشایند و بهتری نسبت به استفاده از محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده، به افراد می دهد؛ اما متاسفانه همیشه امکان شستشوی دست ها برای ما فراهم نیست. چرا که ممکن است به آب، صابون، مایع شستشو و… دسترسی نداشته باشیم.

با توضیحاتی که در اینجا ارائه می دهیم می توانید به ساخت ضدعفونی کننده خانگی بپردازید.

فبل از اینکه ضدعفونی کننده خانگی بسازیم، بهتر است با ترکیبات مهم ضدعفونی کننده ها آشنا شوید تا اگر قصد خرید یکی از آن ها را دارید، به این نکته توجه کنید. با مراجعه به صفحه بهترین ترکیبات محلول ضد عفونی کننده دست، می توانید هر آنچه را که لازم است در این باره مطالعه نمایید.

ساخت ضدعفونی کننده خانگی

قبل از هر چیز لازم است تا مواد لازم مورد نظر را تهیه کرده و هر یک از آن ها را به مقدار لازم آماده کنید. برای اینکه ضدعفونی کننده خانگی بسازیم، به لوازم و مواد زیر نیاز داریم:

  • ایزوپروپیل 99% به مقدار یک فنجان
  • پراکسید هیدروژن 3% به مقدار 1 قاشق غذاخوری
  • گلیسیرین 98% به مقدار یک قاشق چای خوری
  • آب جوشانده و سرد شده و یا آب مقطر به میزان 85 میلی لیتر
  • یک عدد بطری اسپری خالی

چگونه محلول ضدعفونی کننده خانگی بسازیم

بعد از اینکه این لوازم راه تهیه کردید، با استفاده از روشی که در ادامه بیان می کنیم، ضد عفونی کننده خود را تهیه کنید.

پراکسید هیدروژن و الکل را در یک ظرف بریزید و گلیسیرین را به آن اضافه کنید. سپس این مواد را به خوبی هم زده تا محلولی یک دست داشته باشید. برای خوب مخلوط شدن این مواد می توانید درب ظرف را بسته و آن را خوب تکان دهید و یا با یک وسیله تمیز مثل قاشق آن را هم بزنید.

85 میلی لیتر آب مقطر یا آب جوشانده سرد شده که از قبل آماده کرده اید را به محلول خود اضافه کنید و دوباره هم بزنید. در نهایت محلول را در ظرف اسپری بریزید و درب آن را به خوبی ببندید.

می توانید عصاره یک گیاه را به این محلول اضافه کنید تا الکل موجود در آن باعث خشکی پوست و یا حساسیت و التهاب آن نشود. ژل آلوئه ورا، روغن درخت چای، عصاره آووکادو و… از جمله موادی هستند که می توانید به محلول خود اضافه نمایید.

به یاد داشته باشید تمام لوازم و ظرف هایی را که می خواهید از آن ها در ساخت ضدعفونی کننده خانگی استفاده کنید، باید از قبل تمیز و ضد عفونی شده باشند. کافی است پس از شستن این ظرف ها، مقداری الکل در آن ها اسپری کرده و اجازه دهید تا تبخیر شود.

اما اگر فرصت خرید این لوازم و یا ساخت این محلول را ندارید، می توانید محلول های ضد عفونی کننده آماده با حجم بالا را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

برند لوسرو، ضد عفونی کننده هایی را با حجم یک لیتر تولید کرده که می توانید هر یک از آن ها را در چند اسپری کوچک ریخته و در کیف خود یا سایر اعضای خانواده قرار دهید. ضدعفونی کننده های لوسرو قابلیت مقابله با انواع ویروس، باکتری، قارچ و… را دارد و برای ضدعفونی دست ها، جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار کارآمد است.

شما ترجیح می دهید یک محلول ضد عفونی کننده خانگی بسازید و یا از محلول های آماده و موجود در بازار استفاده کنید؟ می توانید نظرات خود را در این باره در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *