منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

روتین پوستی چیست ؟ 3 مرحله روتین پوستی

روتین پوستی چیست

روتین پوستی چیست؟ چرا باید روتین پوستی دقیق و صحیحی داشته باشیم؟ روتین های پوستی به دسته های مختلف روتین شبانه پوستیف روتین روزانه پوستی و… تقسیم شده و هر یک از آن ها اهمیت ویژه ای دارند. همه افرادی که سلامت و شادابی پوست برایشان مهم است، یک روتین پوستی صحیح و تایید شده دارند که آن را به صورت دقیق انجام می دهند.

پوست سالم، زیبا و صاف را می توان به عنوان مهم ترین عامل در زیبایی معرفی نمود. اما با این حال برخی افراد به این موضوع بی تفاوت بوده و زمان کافی برای مراقبت از پوستشان صرف نمی کنند.

به یاد داشته باشید مراقبت از پوست و انجام روتین پوستی، به معنی صرف هزینه های چندان زیاد نیست. بلکه شما می توانید با هزینه کم این کار را انجام دهید.

روتین پوستی چیست؟

به طور کلی به مجموعه کارهایی که برای مراقبت از پوست و به طور منظم انجام می شود، روتین پوستی گفته می شود. واضح است روتین پوستی شبانه شامل مواردی است که شب و قبل از خواب انجام داده و روتین پوستی روزانه نیز در طول روز و در ساعات مشخصی انجام می شود.

روتین پوستی شامل 3 مرحله مهم است که برای همه انواع پوست و همه مراقبت ها باید انجام شوند.

مراحل روتین مراقبت پوستی چیست؟

1- پاکسازی پوست : اولین مرحله در روتین پوستی چیست؟ در روتین پوست، قبل از هر چیز باید تمام چربی ها، عرق، مواد آرایشی و… را از روی پوست خود پاک نمایید. در واقع تمام مراقبت ها، باید بر روی پوست تمیز انجام شود. پس باید ابتدا پوست خود را با یک شوینده شسته و به آرامی خشک نمایید.

2- مرطوب کردن: مرطوب کردن و آبرسانی به پوست، مرحله بعدی روتین مراقبت پوستی است. پوست شسته شده شما نیاز به یک مرطوب کننده و یا آبرسان قوی دارد تا رطوبت را به لایه های پوست برساند.

3- تقویت کننده ها: اکنون که پوستی تمیز دارید که به آن رطوبت و آب کافی رسیده است، می توانید از لوسیون، کرم، روغن، ماسک و هر محصول مراقبتی که برای پوستتان مناسب است، استفاده نمایید.

روتین مراقبت از پوست

همچنین پیشنهاد می کنم با مهم ترین خواص وازلین آشنا شده و در صورت لزوم این ماده را نیز در روتین پوستی خود قرار دهید.

نکات مهم در روتین پوستی چیست؟

توجه به نوع پوست: به یاد داشته باشید روتین مراقبت از پوست، هرگز برای همه افراد یکسان نیست. پس نباید از روتین پوستی اطرافیان خود استفاده کنید.

نوع پوستتان را بررسی کنید تا متوجه شوید پوستتان از کدام نوع چرب، خشک، مختلط و یا معمولی است. هر یک از انواع پوست روتین مخصوص به خود را دارند و باید از محصولات متفاوتی برای آن ها استفاده کرد. استفاده از محصولات اشتباه در روتین پوستی، نه تنها به سلامت پوستتان کمک نمی کند، بلکه ممکن است آسیب های جدی به آن وارد کند.

پس بهتر است قبل از انجام هرکاری به تشخیص نوع پوست خود بپردازید.

محصولات با کیفیت: برخی از موادی را که برای مراقبت از پوست نیاز است، می توان در منزل تهیه کرد، اما اگر تصمیم گرفته اید برخی محصولات مراقبتی را خریداری کنید، باید محصولات با کیفیت و مرغوبی را از بهترین برندها و تولیدکنندگان تهیه نمایید. در غیر این صورت محصولات قلابی می توانند موجب آسیب رساندن به پوست شما شوند.

روتین مراقبت پوستی چیست

زمان انجام روتین پوستی: بهتر است روتین پوستی را در زمان های مشخصی انجام دهید. برای روتین روزانه پوستی، ساعتی در طول روز و برای روتین شبانه پوستی ، ساعتی نزدیک به ساعت خواب را در نظر بگیرید و همیشه در آن زمان روتین مراقبت از پوست را انجام دهید.

مراقبت همیشگی: پس از اینکه مدتی روتین پوستی را مرتب انجام دادید، قطعا شاهد بهبود سلامتی پوست، صاف شدن، روشنی و شفافیت آن خواهید شد. اما چنانچه روتین مراقبت از پوست را کنار گذاشته و ادامه ندهید. پوستتان به حالت قبل برمی گردد. پس سعی کنید به صورت دائمی از یک برنامه ثابت استفاده کنید.

معنی روتین پوستی چیست

مراقبت بیش از حد ممنون: اگر فکر می کنید هرقدر از محصولات بهداشتی و مراقبتی بیشتری استفاده کنید، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد، اشتباه می کنید. استفاده بیش از حد از لوازم بهداشتی و مراقبتی مثل لایه بردار ها، شوینده ها و… ممکن است پوستتان را با مشکلاتی مواجه کند.

نظر شما درباره روتین پوستی چیست؟ از چه محصولاتی برای مراقبت از پوست خود استفاده می کنید؟ به نظرتان روتین مراقبت از پوست، چه تاثیراتی بر روی سلامت پوستتان داشته است؟ در قسمت دیدگاه ها می توانید تجربیات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *