منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

تشخیص رنگ پوست با 3 روش ساده

تشخیص رنگ پوست

از آن جا که برای خرید بسیاری از لوازم آرایش، باید به رنگ پوستتان دقت کنید. تشخیص رنگ پوست، در انتخاب لوازم آرایش مورد نیازتان، به شما کمک خواهد کرد. همان طور که می دانید خرید کرم پودر، پنکیک، رژگونه و بسیاری از محصولات دیگر نیازمند این است که رنگ پوست خود را بشناسید. رنگ های مختلف پوستی، در سه دسته گرم، سرد و طبیعی قرار می گیرند.

بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که بدانید رنگ پوست شما جز کدام یک از زمینه های پوستی است. در اینجا هر سه زمینه رنگ پوست را توضیح می دهیم.

تشخیص رنگ پوست

توجه به رنگ رگ ها

رگ های روی مچ دست خود را با دقت ببینید و به رنگ آن ها توجه کنید. سپس از سه نکته زیر برای تشخیص رنگ پوست خود استفاده نمایید.

  • اگر رگ هایی مچ دستتان به رنگ آبی است، رنگ پوست شما زرد است.
  • اگر رگ های روی دستتان به رنگ سبز هستند، پوست گرمی دارید. چرا که رنگ زرد پوستتان بر روی رنگ آبی رگ، باعث سبز دیده شدن آن ها می شود.

توجه به رنگ چشم

چشم ها یکی از نشانه هایی است که می توان با توجه به آن ها، زمینه رنگ پوست را تشخیص داد. رنگ چشم ها، به دو دسته تقسیم می شوند که هر یک از این دسته ها، نشان دهنده یک زمینه رنگ پوست است.

  • اگر چشم هایی به رنگ سبز، آبی و یا طوسی دارید، به این معنی است که پوست شما سرد است.
  • چنان چه پوست شما گرم باشد، چشم هایی به رنگ مشکی، قهوه ای، عسلی و… دارید.

رنگ پوست

واکنش پوست در برابر آفتاب

پوست های سرد و گرم نسبت به نور خورشید واکنش متفاوتی دارند و تشخیص رنگ پوست با توجه به واکنش آن انجام می شود. اگر تا کنون با قرار گرفتن در مقابل نور خورشید، به پوستتان توجه کرده اید، می توانید با استفاده از دو نکته ای که در ادامه معرفی می کنیم، رنگ پوستتان را تشخیص دهید.

  • اگر پس از قرار گرفتن در برابر آفتاب، پوستتان دچار پوسته پوسته شدن، قرمزی و التهاب شد، یعنی پوست سردی دارید.
  • در صورتی که بعد از آفتاب گرفتن، برنزه شدید، به این معنی است که شما پوست گرمی دارید.

مطلب پیشنهادی : رنگ پنکیک مناسب پوست شما چیست؟

تشخیص رنگ پوست

برای اینکه بدانید رنگ پوستتان سبزه، روشن یا گندمی است، باید ابتدا رنگ زمینه پوستتان را بشناسید. پس با توجه به سه روش بالا، ابتدا تعیین کنید، رنگ پوستتان سرد یا گرم است، سپس به نکته ای که در ادامه بیان می کنیم، دقت کنید.

  • معمولا اگر زمینه پوست شما گرم باشد، پوست تیره و سبزه ای دارید.
  • در صورتی که پوست شما سرد باشد، پوستی روشن دارید.
  • زمینه پوستی بین سرد و گرم پوست متوسط یا گندمی است.

تشخیص رنگ پوست

معمولا روی بسته بندی لوازم آرایش، یکی از سه حرف C، W و N دیده شود. حرف C بر روی لوازم آرایش نشان دهنده این است که محصول مورد نظر برای پوست های سرد مناسب است. حرف W بر روی محصولاتی درج می شود که برای پوست های گرم مناسب هستند و در نهایت حرف N درج شده بر روی محصولات نشان می دهد که محصول مورد نظر برای پوست های متوسط و گندمی تولید شده است.

برند لوسرو، یکی از تولید کننده های برتر لوازم آرایشی و بهداشتی است که کرم پودرها، پنکیک ها و رژگونه های آن، در رنگ های مختلف طراحی شده که تمام سلیقه ها را پوشش داده و هر فرد با هر رنگ پوستی که دارد می تواند یکی از آن ها را برای خود خریداری کرده و استفاده نماید. رنگ پوست شما چیست و از چه رنگ های لوازم آرایشی استفاده می کنید؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *