منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

لوسرو، زیبایی به همراه سلامت پوست

درمان ترک پا با روغن زیتون

درمان ترک پا با روغن زیتون

آیا درمان ترک پا با روغن زیتون امکان پذیر است؟ ترک پا زمانی رخ می دهد که لایه های ضخیم، خشک و مرده پوست، شروع به ترک خوردن و از هم شکافتن می کنند. این مشکل معمولا دردناک نیست اما برداشتن پوست های ترک خورده و مرده می تواند به اعصاب بافت زنده و سالم پوست آسیب رسانده و موجب درد شود. حتی ترک های عمیق پوستی نیز می تواند منجر به خونریزی و عفونت شوند.

پوست کف پا، نسبت به پوست سایر نقاط بدن، خشک تر بوده و غدد چربی ندارد و برای حفظ رطوبت به عرق کف پا متکی است. زمانی که از محافظت پوست پا غافل می شویم، ترک و خشکی به سراغ آن می آید. اگر چه این مشکل، جدی و خطرناک نیست، اما به مرور بیشتر شده و ظاهر خوشایندی ندارد.

ترک پا در افرادی که به دیابت مبتلا هستند و در افراد سالمند بیشتر دیده می شود، اما هر شخص دیگری نیز ممکن است با این مشکل مواجه شود. همچنین در فصل های سرد و خشک سال، ترک پا بیشتر دیده می شود. روش های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد. درمان ترک پا با روغن زیتون یکی از این روش هاست که در این صفحه به آن می پردازیم.

البته یکی دیگر از روش های کاربردی از بین بردن ترک پا، استفاده از وازلین است، که قبلا درباره آن توضیح داده ایم. همچنین وازلین فواید دیگری نیز دارد که در مقاله خواص وازلین برای پوست توضیح داده ایم.

درمان ترک پا با روغن زیتون

درمان ترک پا با روغن زیتون

روغن زیتون یک آبرسان طبیعی پوست است که می توانید از آن برای از بین بردن ترک پا استفاده کنید. همان طور که گفته شد مهم ترین دلیل به وجود آمدن ترک پا، خشکی آن است که در نتیجه کمبود آب اتفاق می افتد.

روغن زیتون علاوه بر فواید و خواص فراوانی که برای سلامتی دارد، جهت نرم کردن پوست و از بین بردن ترک و خشکی پا نیز استفاده می شود. برای درمان ترک پا با روغن زیتون روشی را که در ادامه بیان می کنیم، به کار ببرید.

قبل از هرچیز پاهای خود را با یک شوینده مناسب شستشو دهید تا تمام باکتری ها، چربی ها و عرق آن از بین رفته و آماده جذب مواد معدنی باشد.

مقداری پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و به قسمت های ترک خورده پا بزنید. این کار را به صورت دایره ای و به مدت 15 دقیقه انجام دهید.

سپس با یک پلاستیک پای خود را پوشانده و یک جوراب نخی و تمیز بپوشید.

پس از گذشت یک ساعت، پاهای خود را با آب گرم بشویید.

اگر هنگام شستشو، پوست های مرده نرم شده و  قابلیت جدا شدن دارند، می توانید با استفاده از یک سنگ پا، برس نرم و یا پارچه زبر، کف پا را به آرامی ماساژ داده تا پوست های مرده از پا جدا شوند. برای راحت شدن این کار می توانید از صابون یا شامپو بدن استفاده کرده تا حرکت سنگ پا بر روی پوست روان و راحت باشد.

استفاده از روغن زیتون برای درمان ترک پا

بهتر است برای درمان ترک پا با روغن زیتون، ماساژ را شب هنگام و قبل از خواب انجام داده و اجازه دهید تا صبح روز بعد، روغن بر روی پوست بماند. به علاوه انجام این کار در ساعات پایانی روز، باعث می شود، پاها استراحت کنند و روغن بهتر جذب شود.

به یاد داشته باشید، درمان ترک پا با روغن زیتون، با یک بار ماساژ انجام نخواهد شد؛ بلکه باید به طور مرتب آن را تکرار کنید تا مواد معدنی مفید آن به پوست نفوذ کرده و آبرسانی کافی انجام شود.

آیا تا کنون درمان ترک پا با روغن زیتون را امتحان کرده اید؟ به نظرتان استفاده از این روش تا چه حد به از بین بردن ترک ها و پوسته های مرده کف پا کمک می کند؟ می توانید تجربه های خود را درباره استفاده از روغن زیتون برای درمان ترک پا در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *