منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

درمان موخوره با وازلین بدون کوتاهی مو

درمان موخوره با وازلین

درمان موخوره با وازلین چگونه است؟ آیا واقعا می توان بدون اینکه موها را کوتاه کرد، با استفاده از وازلین مشکل موخوره را حل نمود؟ مطالعه این مطلب به شما کمک می کند تا درباره چگونگی درمان موخوره مو با وازلین و مزایای آن را بدانید.

همان طور که می دانید به دو یا چند شاخه شدن انتهای ساقه مو، موخوره گفته می شود. موخوره بر اثر عوامل زیادی مثل خشکی بیش از حد مو،نوع مواد شوینده و محصولات مراقبتی، رژیم غذایی، نگهداری نامناسب از مو و… ایجاد شده و معمولا برای از بین بردن قطعی آن، موها را کوتاه می کنند. چرا که در صورت نادیده گرفتن موخوره و درمان نکردن آن، به مرور چند شاخه شدن مو، به سمت ریشه مو حرکت کرده تا تمام موها از بین بروند.

بسیاری از ما دائما با مشکل موخوره موهایمان مواجه هستیم. به طوری که همزمان با بلند شدن موها، شاهد چند شاخه شدن، شکنندگی و خشکی ساقه موها شده و مجبور به کوتاهی آن می شویم. به این ترتیب هرگز بلندی موهایمان به قدری که دوست داریم نخواهد شد.

اما با استفاده از روش هایی که برای درمان موخوره بدون کوتاهی مو وجود دارد، دیگر نیازی به نگرانی برای کوتاهی موها نیست. بلکه شما می توانید با روشی ساده و بدون اینکه موهایتان را کوتاه کنید، چند شاخه بودن و موخوره را در آن درمان کنید.

یکی از روش های از بین بردن موخوره، استفاده از وازلین است. وازلین مصارف زیادی دارد و برای درمان برخی زخم ها، اگزمای پوستی و… قابل استفاده است. یکی از مصارف مهم این محصول که به ژله نفتی نیز معروف است، درمان موخوره است. برای درمان موخوره با وازلین چه کاری باید انجام دهیم؟

درمان موخوره با وازلین

برای از بین بردن موخوره مو با وازلین، نیاز به هیچ چیز دیگری ندارید و باید بدانید که این روش یکی از مقرون به صرفه ترین و در مقابل موثرترین روش ها است. برای شروع، باید نوک موها را به مقدار خیلی کمی کوتاه نمایید. مقدار مناسبی از وازلین را با آب مخلوط کنید و سپس این ترکیب را تنها به نوک ساقه ها (تا جایی که موخوره می بینید) زده و ماساژ دهید.

حالا باید موهای خود را در یک حوله پیچیده و تا چند ساعت در همان حالت قرار دهید. برای نتیجه گیری بهتر می توانید یک شب تا صبح موهای وازلین زده خود را در حوله نگهدارید.

سپس موها را به آرامی شسته و خشک نمایید. طبیعی است با انجام یک مرتبه این کار، موخوره ها از بین نخواهند رفت. این روش را باید هفته ای دو مرتبه و تا چند هفته انجام دهید تا پس از مدتی شاهد سلامت موها و درمان موخوره با وازلین شوید.

درمان موخوره مو با وازلین

نکته مهم: توجه کنید که وازلین با پوست سرتان تماس نداشته باشد؛ چرا که ممکن است پوست سر شما و یا ریشه موهایتان نسبت به وازلین حساسیت داشته باشد. پس این محصول را به آرامی و تنها به ساقه موها بزنید و از تماس آن با ریشه موها خودداری نمایید.

همچنین وازلین برای نرمی مو، پرپشت شدن مو، از بین بردن شوره سر و… نیز کاربرد دارد که در مطالب بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

توجه کنید که وازلین را باید بر روی ساقه های تمیز مو ماساژ دهید. پس بهتر است قبل از درمان موخوره با وازلین، موهای خود را به خوبی شسته و به آرامی خشک نمایید. چرب بودن موها، ممکن است اثرگذاری وازلین را کاهش دهد.

وازلین لوسرو

یکی از محصولات لوسرو، که کاربردهای زیادی دارد، وازلین است. این محصول به دلیل اثر گذاری سریع، سازگاری با انواع پوست و ماندگاری بالا، یکی از بهترین وازلین‌هایی است که حتما باید آن را تست کند.

بافت این محصول ژله ای و شفاف است و با حفظ رطوبت پوست، از خشک شدن آن جلوگیری می کند. اگر شما هم با مشکل موخوره مواجه شدید و به دنبال راهی برای درمان آن هستید؛ اگر راهی به جز کوتاه کردن برای درمان این بیماری مو، نمی شناسید، پیشنهاد می کنم استفاده از وازلین های لوسرو را نیز امتحان کنید.

درمان موخوره با وازلین لوسرو

با استفاده از روش بیان شده در این صفحه و وازلین لوسرو، می توانید به درمان موخوره موهایتان کمک کنید. در صورتی که سوالی درباره محصول و کاربرد آن و یا تجربه ای درباره استفاده از وازلین دارید، می توانید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *