منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

استفاده از پنکیک بدون کرم پودر

استفاده از پنکیک بدون کرم پودر

آیا استفاده از پنکیک بدون کرم پودر ظاهر مناسبی دارد؟ اگر چه می توان هر یک از این دو را به صورت تنها استفاده کرد، اما همان طور که می دانید هر یک از این دو محصول آرایشی، کاربرد متفاوتی دارند. کرم پودر به عنوان زیرساز آرایش، استفاده می شود اما پنکیک برای پنهان کردن چربی های صورت و کاهش براقیت پوست استفاده می شود.

اگر برای استفاده از پنکیک بدون کرم پودر دچار تردید هستید و نمی دانید این کار درستی است یا نه، پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید و درنهایت در این باره تصمیم گیری کنید.

استفاده از پنکیک بدون کرم پودر

وظیفه کرم پودر، پوشاندن جای جوش ها، لک ها و یکدست کردن پوست است و به شکل کرمی و مایع تولید و استفاده می شود. اما وظیفه پنکیک، مات کردن آرایش، صاف کردن پوست و از بین بردن برق و درخشندگی پوست است که به صورت پودر فشرده تولید شده و باید از براش یا پد مناسب برای آن استفاده کرد.

اگر پوستتان دارای لکه، جاش جوش و… است و می خواهید آن ها را پنهان کرده و با پوستی صاف به نظر برسید. یکی از این دو محصول پوشاننده یا هردوی آن ها را ( با توجه به نوع پوستتان) در آرایش روزمره خود به کار ببرید.

استفاده از پنکیک بدون کرم پودر

پنکیک و کرم پودر، علاوه بر کاهش لکه ها، قابلیت از بردن آثار خستگی از چهره شما و نشاط بخشیدن به آن را دارند. بنابراین در پایان یک روز کاری و پر مشغله برای رفتن به مهمانی، می توانید با این دو محصول، چهره ای شاداب و سرحال داشته باشید. البته توجه کنید که استفاده مداوم از  هر نوع محصول آرایشی، می تواند به مرور زمان سلامت پوست شما را به خطر بیندازد. پس در صورت استفاده از آن ها در طول روز، باید با داشتن یک روتین پوستی، از پوستتان محافظت نمایید.

مقاله پیشنهادی : مهم ترین مضرات پنکیک آرایشی

برای استفاده از پنکیک بدون کرم پودر باید به نوع پوستتان توجه کنید. اگر پوستی چرب دارید، می توانید از کرم پودر صرف نظر کرده و تنها پنکیک استفاده کنید. به این ترتیب که در مراحل آرایش، پس از آبرسان و مرطوب کننده، سراغ پنکیک رفته و با یک براش یا پد مناسب آن را بر روی همه قسمت های پوست بزنید. اهمیت استفاده از پنکیک در قسمت های چرب پوست، مثل قسمت T صورت، اهمیت بیشتری دارد.

استفاده از پنکیک به جای کرم پودر

اما اگر پوست خشکی دارید، به هیچ وجه کرم پودر را از آرایش خود حذف نکنید. ابتدا از آبرسان و مرطوب کننده برای کاهش خشکی پوست و سپس از یک کرم پودر برای پوشاندن عیوب صورت استفاده کنید. استفاده از کرم پودر چربی و رطوبت پوست را برای مدت بیشتری نگه می دارد. در نهایت با استفاده از پنکیک، از براقیت پوست جلوگیری کنید. توجه کنید که در پوست های خشک می توانید کرم پودر را به عنوان مرحله آخر در نظر گرفته و پنکیک را حذف نمایید.

چرا که کرم پودر می تواند به خوبی آثار جوش و لکه را از روی پوست از بین ببرد و یک کانسیلر تیرگی اطراف چشم و لکه های آن را به خوبی می پوشاند. اما اگر به هر دلیلی می خواهید از کرم پودر و پنکیک به صورت همزمان استفاده کنید، رنگ آن دو را نزدیک به یکدیگر انتخاب نمایید. همچنین رنگ آن ها باید به پوستتان نزدیک باشد. پس قبل از هر چیز باید بدانید رنگ پنکیک مناسب پوست شما چیست و سپس با توجه به رنگ پوستتان، یک پنکیک مناسب انتخاب نمایید.

شما از کدام یک از این محصولات برای یکدست کردن پوستتان استفاده می کنید؟ آیا همیشه هر دو محصول را در آرایش روزانه خود به کار می برید یا ترجیح می دهید متناسب با پوستتان تنها یکی از آن ها را برای آرایش روزمره انتخاب کنید؟ نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *