منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیبایی و سلامت با لوسرو

تونر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

تونر چیست

تونر چیست و چه کاربردی در روتین پوستی دارد؟ قطعا در داروخانه ها و یا فروشگاه های محصولات بهداشتی و مراقبت از پوست، مایع های شفاف و بی رنگی را در بطری با عنوان تونر دیده اید و شاید نمی دانید این مایع چه فوایدی برای پوستتان دارد. حتی بسیاری از افرادی که از این محصول مراقبت از پوست استفاده می کنند، کاربرد و فواید آن را نمی دانند.

اگر می خواهید به تازگی تونر را در روتین پوستی خود قرار دهید و یا مدت هاست از این محصول استفاده می کنید، اما دلیلش را نمی دانید، این مطلب را از دست ندهید. در این صفحه تونر صورت را معرفی کرده و ضرورت استفاده از آن را بیان می کنیم.

تونر چیست؟

تونر صورت یک محصول مراقبت از پوست است که به شکل مایع و بر پایه آب تولید شده و معمولا دارای عصاره های مختلف مثل اکالیپتوس، نعنا، آلوئه ورا و… است. به همین دلیل می توانید تونر با فولاسیون مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

تونر به عنوان پاک کننده آرایش صورت و آلودگی های آن استفاده نمی شود، بلکه در روتین پوستی روزانه یا شبانه، پس از شوینده صورت و یا میسلار واتر، به عنوان از بین برنده باکتری ها، چربی های اضافی پوست و آلودگی های باقی مانده کاربرد دارد.

بنابراین توجه کنید که تونر جایگزین مناسبی برای میسلار واتر و یا شوینده های صورت نیست. می توانید در مطالب قبلی درباره تفاوت میسلار واتر و تونر بیشتر مطالعه نمایید.

مطلب پیشنهادی : میسلار واتر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

تونر چیست

ضرورت استفاده از تونر چیست؟

از آنجا که جوش های سر سیاه به دلیل ترکیب باکتری ها و چربی اضافی پوست و جوش های زیرپوستی به دلیل بسته بودن منافذ ترشح چربی ایجاد می شوند، استفاده از تونر می توانید از بروز این جوش ها جلوگیری کند. چرا که می تواند تمام آلودگی ها، باکتری ها و چربی های اضافه را از بین ببرد.

همچنین زمانی که از تونر برای پاکسازی پوست استفاده می کنید، پوستتان را برای دریافت آب کافی، مواد مغذی و محصولات مراقبتی و درمانی آماده می کنید.

اما وظیفه تونر چیست؟ وظیفه تونر، از بین بردن تمام آلودگی های پوستی و شاداب کردن پوست است، بدون آنکه رطوبت طبیعی پوست را از بین ببرد. به عبارتی تونر پوست های حساس را تحریک نکرده و باعث خشکی بیش از حد آن نمی شود.

استفاده از شوینده های صورت باعث از بین رفتن تعادل پوست است که برای متعادل سازی PH پوست می توانید از تونر استفاده کنید.

می توانید تونر را با یک تکه پنبه، یک پد و یا حتی سرانگشتان خود روی پوست ماساژ دهید. این محصول نیاز به آبکشی ندارد و می توان پس از آن بلافاصله از سایر محصولات پوستی مورد نظر استفاده کنید.

تونر چیست و طرز استفاده

هر فردی می تواند از تونر در روتین روزانه یا شبانه پوستی خود استفاده کند و به از بین بردن آلودگی های پوست خود کمک نماید. اما اگر پوست چربی دارید، قرار دادن تونر در برنامه مراقبت از پوست برای شما ضروری خواهد بود.

به یاد داشته باشید که از تونر باید بلافاصله بعد از پاک کننده صورت و قبل از سایر محصولات مراقبت پوست استفاده نمایید تا به محصولاتی مثل آبرسان و مرطوب کننده کمک کند که به خوبی جذب پوست شوند و بیشتری تاثیرگذاری را داشته باشند.

نظر شما درباره تونر چیست؟ آیا از آن در روتین های پوستی خود استفاده می کنید؟ به نظرتان بهترین عصاره تونر برای پوست های خشک و چرب چیست؟ تجربه و نظرات خود را درباره تونر و استفاده از آن را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذراید تا سایر کاربران از آن ها استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *